KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Přírodní koupaliště Barbora nedaleko Duchcova a Teplic.
Čistota vody přírodního koupaliště Barbora je přirovnávána k moři. Je rájem milovníků koupání, potápění i surfování
Přírodní koupaliště Barbora nedaleko Duchcova a Teplic.  
Autor / zdroj foto: Wikipedie

Přírodní koupaliště Barbora / Duchcov

Přírodní koupaliště Barbora se řadí mezi nejlepší přírodní koupaliště v České republice. Pyšní se vysokou kvalitou vody. Její čistota je přirovnávána k moři. Proto je rájem milovníků koupání, potápění, surfování či plachtění. K zapůjčení jsou tady rovněž kajaky. Sportovní návštěvníci si mohou zahrát míčové hry na plážovém hřišti.

Přírodní koupaliště Barbora se nachází nedaleko Teplic a Duchcova. Rozprostírá se na ploše 65 hektarů. Jeho hloubka dosahuje až 40 metrů, díky čemuž má nádrž samočistící schopnost, takže se tady nevytváří sinice. Pro vynikající kvalitu a průhlednost vody ji využívají sportovní potápěči, plachtaři i milovníci windsurfingu.

Na Barboře se můžete koupat na dvou písčitých plážích – hlavní a Australské. Na hlavní pláži u obce Jeníkov, která je celoročně udržovaná najdete sociální zařízení, převlékárny a stanici první pomoci s profesionální zdravotní službou. Nechybí zde ani stánky s občerstvením a plážový bar.

K vodní nádrži Barbora jezdí v létě speciální rekreační spoje linky č. 143 z Benešova náměstí v Teplicích. Na rekreačních spojích platí normální tarifní podmínky MHD Teplice. Linka je v provozu od posledního července do začátku září.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.