Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 15.10.2014

Vypsaná fiXa oslaví své dvacetiny velkým turné „Před náma hrajeme my tour 2014“

Letošní dvacetileté výročí oslaví Vypsaná fiXa sérií dvaceti koncertů. Turné nazvané „Před náma hrajeme my tour 2014“ začne 17. října v Jablonci nad Nisou. Jedním z vrcholů turné pak bude koncert v legendárním Velkém sále pražské Lucerny 17. prosince.


Post
Film 13.10.2014

Cena Magnesia za nejlepší studentský film: Přihlaste svůj snímek!

Až do 31. října 2014 mají studenti filmových škol možnost ucházet se o nominaci na Cenu Magnesia za nejlepší studentský film a šanci být zařazeni do kompilace DVD Czech Short Films. Vítězné dílo získá odměnu 100 000 Kč a bude slavnostně vyhlášeno v rámci hlavního večera udělování cen Českého lva.


Post
Divadlo 7.10.2014

Tepličtí divadelníci si přivezli z Moskvy dvě ocenění

V neděli 5.10. se z Moskvy vrátili členové amatérského divadelního spolku 4 pod peřinou, kteří se zúčastnili druhého ročníku Všeruského divadelního festivalu mládeže a studentstva IDILLIUM.


Post
Hudba 22.9.2014

Markéta Irglová přichází s novým albem Muna

Tři roky po svém debutovém albu ANAR přichází Markéta Irglová, jediná česká ženská držitelka Oscara, se svým druhým albem MUNA.


Post
Divadlo 14.9.2014

V Moskvě bude "Válka ve třetím poschodí"

Stejnojmennou hru Pavla Kohouta představí teplický amatérský Divadelní spolek 4 pod peřinou ruskému publiku na druhém Všeruském divadelním festivalu mládeže a studentstva IDILLIUM v Moskvě.


Post
Kultura 12.9.2014

Přijďte na přednášku do teplické Beuronské kaple

Výstavu fotografií cestovatele Martina Šíla, která probíhala v teplické beuronské kapli, zakončí v pátek 12. září přednáška – nebo spíše vypravování.


Post
Hudba 10.9.2014

Letní amfiteátr v Bílině ovládne RYTMUS

Jen několik dnů poté, co Bílina uspořádala další ročník Den horníků, ožije Letní amfiteátr Kyselka znovu. Kulturní centrum Kaskáda v Bílině uvádí koncert známého, stylového Rytmuse.


Post
Hudba 9.9.2014

Kapela Scarlet Soho bude mít exkluzivní turné po České republice - již v září

„Two steps from heartache“ to je název nové EP desky britské skupiny Scarlet Soho, které oficiálně vyjde 19. září 2014. Čeští fanoušci budou mít ale to štěstí, že si ho budou moci koupit ještě před oficiálním datem vydání, a to na místech koncertů.


Post
Hudba 8.9.2014

Soutěž ČERNOBÍLÉ TALENTY má první semifinalistky. Do soutěže se mohou zájemkyně hlásit už jen týden

Jen přesně týden zbývá do konce soutěže „Černobílé turné hledá talenty“.


Post
Film 8.9.2014

Film Europe přinese do kin vítěze Benátek, Anderssonova Holuba

Nejstarší mezinárodní filmový festival v Benátkách ukončil svůj 71. ročník udílením cen vítězů.


Post
Hudba 5.9.2014

Tango slaví kulatou třicítku v Bílině

Letošní rok je pro Tango rokem jubilejním, neboť slaví 30 let svojí existence. A při této příležitosti bude tuto sobotu 6. září částečně rekapitulovat.


Post
Hudba 4.9.2014

Helena Vondráčková pokřtila zbrusu nové 2CD a přibalila k nim zlatou medaili

Helena Vondráčková ve středu slavnostně pokřtila 2CD Best Of The Best na oslavu 50 let na české hudební scéně. Role čestného kmotra se ujal Ondřej Brzobohatý. A jako dárek pro své příznivce přibalila spolu s jabloneckou Českou mincovnou do 20 bookletů zlatou a do 250 balení stříbrnou medaili se svým portrétem.


Post
Hudba 18.8.2014

Černobílé turné 2014 hledá talent

Zlatá slavice Lucie Bílá v říjnu opět vyrazí na své Černobílé turné. Její mega show uvidí tisíce fanoušků ve třech českých a dvou slovenských městech. Právě fanoušci, tedy lépe řečeno fanynky, mají jedinečnou možnost ukázat svůj talent. Mají šanci zazpívat hity Lucie Bílé, vyhrát a zúčastnit se s doprovodem jednoho z koncertů.


Post
Film 6.8.2014

Nezávislý snímek Nebezpečí klidu kombinuje hraný a loutkový film

Nový film Nebezpečí klidu, na kterém se podílejí mladí tvůrci z Prahy i Zlína, vypráví o tom, jak je důležité nerezignovat na své sny a ideály, nebo alespoň ne předčasně.


Post
Hudba 6.8.2014

Světoznámý soubor Alexandrovci zavítá opět do ČR

Česká republika opět přivítá světoznámý ruský armádní soubor Alexandrovci. Celkem 12 koncertů v 9 městech ČR se uskuteční na podzim 2015. Podtitulem turné bude 70. výročí osvobození a konce 2. světové války.


Post
Hudba 5.8.2014

Pozor! Fall A Prey chystají další útok

Slova uznání od kritiků, podpora od fanoušků, vychytaný videoklip, povedené debutové album, …to všechno a mnohem víc už má na kontě thrash-metalová partička Fall A Prey.


Post
Umění 30.7.2014

Křovácké obrazy míří do Teplic

V neprobádaných částech naší planety se ještě stále nalézají poklady, o kterých nemá většina lidí ani tušení. BUSHMAN vás zve k prohlídce jedné z nich – alespoň na dálku. Zprávu o jednom takovém pokladu přiváží do Teplic cestovatel Martin Šíl.


Post
Hudba 23.7.2014

Bílinské náměstí rozezní dechovka

Kulturní centrum Kaskáda v Bílině zve všechny příznivce kvalitní dechové hudby na pravidelná setkání s dechovkou. Tyto koncerty se konají v proluce na náměstí pravidelně každý týden, budou se střídat čtvrtky a soboty.


Post
Hudba 22.7.2014

Vypsaná fiXa hledá pozounisty

Hráče na pozoun, tedy na poměrně neobvyklý nástroj pro hudební žánr, ve kterém se tato pardubicko-pražská formace pohybuje, hledá kapela Vypsaná fiXa pro své podzimní turné.


Post
Hudba 18.7.2014

Hej, co je, pojď se bavit s námi! Diktuje kapela ATD a uvádí svůj nový klip

Na světlo světa vyplouvá nový videoklip benešovské party ATD, tentokrát na singl Bejby. Jde již o třetí klip z alba Mezi peklem a zemí. Po kontroverzním videu na skladbu Naše Ženy vzala skupina natáčení trochu z jiné strany a nyní si dělá srandu sama ze sebe.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA