Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 19.11.2014

První profesionální boyband vybraný světovými producenty už brzo představí název, singl a videoklip

První Česko-Slovenský, profesionální boyband, který vznikl letos v září, kdy přední světoví /britští/ producenti potvrdili výběr kandidátů z těch největších talentů, se již brzy oficiálně představí médiím a veřejnosti.


Post
Hudba 19.11.2014

Barbora Mochowa debutuje se singlem Rise and Shine

Barbora Mochowa, křehká zpěvačka s ruskými kořeny, debutuje v těchto dnech se singlem a videoklipem Rise and Shine.


Post
Film 18.11.2014

Český snímek Stále spolu soutěží o dokumentárního „Oskara“ na nejvýznamnějším festivalu dokumentárních filmů IDFA

International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA) je v současnosti považován za nejprestižnější festival dokumentárních filmů na světě a z hlediska návštěvnosti i největší.


Post
Hudba 18.11.2014

Druhý singl audiovizuálního projektu VIDEOS je venku

Audiovizuální projekt fotografa a zpěváka Radka Brousila VIDEOS, který klade velký důraz na propojení světa hudby a vizuálního umění, představuje svůj v pořadí již druhý singl nazvaný Two.


Post
Film 18.11.2014

Magický hlas rebelky zazní i na DVD

Unikátní devadesátiminutový dokument režisérky Olgy Sommerové Magický hlas rebelky, který zachycuje osud výjimečné zpěvačky Marty Kubišové, vychází 19. listopadu na DVD.


Post
Hudba 18.11.2014

Jiří Bělohlávek obdržel Cenu Antonína Dvořáka

Symbolicky v předvečer státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii, 17. listopadu, obdržel mezinárodně uznávaný dirigent a významný propagátor české hudby Jiří Bělohlávek prestižní cenu Antonína Dvořáka. Stalo se tak na slavnostním aktu v newyorské Carnegie Hall.


Post
Televize 13.11.2014

Nový dobrodružný seriál Knihovníci startuje ve Státech i u nás

Ještě před koncem roku vstoupí na televizní obrazovky nová výpravná a napínavá podívaná. Dobrodružný seriál Knihovníci (The Librarians) pro všechny milovníky chytrých akčních filmů s kapkou humoru i tajemství potěší diváky celkem deseti díly.


Post
Kultura 10.11.2014

Speciální Světýlka vidělo 12 tisíc lidí

Divadelní projekt dva roky rozvážel představení po Čechách i Sasku. Divadelníci dojížděli za seniory, handicapovanými dětmi a dalšími znevýhodněnými lidmi.


Post
Film 6.11.2014

Cyklus dokumentů ČT o neobyčejné energii odstartuje snímek z východních Čech

Česká televize odvysílá v průběhu listopadu cyklus autorských dokumentárních filmů Příběhy neobyčejné energie. Snímky vznikly ve spolupráci se Skupinou ČEZ a vypráví osudy obyčejných lidí, kteří svou energii věnují neobyčejným věcem.


Post
Hudba 5.11.2014

Inekafe představili prvního hosta evropskeho turné

Legendární skupina Inekafe začne rok 2015 vo velkém stylu. Po vydaní nového alba vyráží na turné, které nebude československé, ale rovnou evropské. Doprovázet je budou dva hosté a jméno toho prvního se dozvíte právě teď.


Post
Film 4.11.2014

Inscenace S nadějí, i bez ní v režii Ivana Krejčího se dočkala televizního záznamu

Česká televize připravila do vysílání záznam inscenace Komorní scény Aréna S nadějí, i bez ní. Stane se tak téměř rok od jejího natočení, které proběhlo loni na začátku prosince.


Post
Kultura 30.10.2014

Vrátí Meryl Streepová Oscara? V roli Margaret Thatcherové tentokrát exceluje Simona Stašová

Kalendář PROMĚNY 2015 fotografa Petra Kurečky a režiséra Marka Škarpy se při svých proměnách českých osobností v ty světové nebojí ani oscarové konkurence.


Post
Kultura 27.10.2014

Nadace Naše dítě doporučuje knihu Bříško, bříško, kdo v Tobě bydlí?

Nadace Naše dítě doporučuje knihu nakladatelství Amenius Bříško, bříško, kdo v tobě bydlí?. Kniha podporuje charitativní projekt Nadace Naše dítě. Knihu najdete na pultech knihkupectví u všech dobrých knihkupců.


Post
Divadlo 27.10.2014

Ohnivá Carmen odevzdaná svému osudu. Na plátnech se objeví 1. listopadu

Kdykoli brilantní divadelní a operní režisér Richard Eyre, jehož dílem byla i Figarova svatba z minulého přenosu, nastuduje v Met nějaký kus, je prakticky zárukou, že se tato produkce stane hitem a vydrží na repertoáru po dlouhá léta.


Post
Film 27.10.2014

Kamila Kikinčuková z Babovřesek – „Co tě nezabije, to tě posílí“

Mladá, sympatická herečka, rodačka z Plzně Kamila Kikinčuková je dcerou herce Pavla Kikinčuka a herečky a principálky Divadla Pluto Jindřišky Kikinčukové.


Post
Film 24.10.2014

Do kin míří britsko-irská tragikomedie Frank

Jak víte, že máte talent? Jaký obraz o sobě vytváříte a kdo skutečně jste? I nad takovými otázkami se zamýšlí britsko-irská tragikomedie Frank, která právě míří do kin.


Post
Hudba 23.10.2014

Tomáš Pastrňák debutuje s "Pozvánkou na koncert"

Kytarista a skladatel Tomáš Pastrňák vydává své debutové album s názvem „Pozvánka na koncert“. Deska vychází po více než pěti letech jeho sólové dráhy.


Post
Film 20.10.2014

Björk: Biophilia Live vstupuje jen na 7 dní do kin

V pondělí 20. října vstupuje do téměř 40 kin v ČR a 2 kin na Slovensku na pouhých 7 dní snímek vizionářské umělkyně Björk: Biophilia Live. Režiséři Nick Fenton a Peter Strickland natočili zpěvačku na předposlední zastávce jejího turné k multižánrovému multimediálnímu projektu Biophilia.


Post
Film 17.10.2014

Unikátní filmová přehlídka Be2Can se v Čechách a na Slovensku uskuteční i příští rok

První ročník přehlídky filmů ze špičkových mezinárodních filmových festivalů Be2Can, který se konal od 6. do 15. 10., vzbudil nadšené ohlasy a značný zájem příznivců současné kvalitní kinematografie. Pořádající mediální společnost Film Europe už potvrdila, že další ročník bude slavnostně zahájen 7. 10. 2015 v kině Lucerna.


Post
Kultura 16.10.2014

Pro kalendář PROMĚNY 2015 Chantal nasadila masku drsného rockera

Chantal Poullain se po roce opět postavila před objektiv tvůrců kalendáře Proměny a ti ji opět změnili k nepoznání. Fanoušci hudební skupiny KISS určitě poznají že se jedná o rockera Gene Simmonse s jeho typickým účesem a strašidelnou maskou.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA