Archiv článků - KULTURA

Post
Hudba 3.4.2015

Severočeská filharmonie Teplice nadchla italské publikum

Velkým úspěchem skončila vystoupení Severočeské filharmonie Teplice v Itálii. Ve městech Treviglio a Udine se koncerty uskutečnily pod vedením Alfonsa Scarana.


Post
Hudba 19.3.2015

Dvanáct kapel se zúčastní II. kola soutěže o účinkování na festivalu Sziget 2015

Odborná porota vybrala šest českých a šest slovenských kapel do druhého kola soutěže Jednou trefou na Sziget. Do finále soutěže pošlou posluchači Radia 1 jednu z těchto kapel: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season.


Post
Film 17.3.2015

Kam vyrazit s dětmi o víkendu? jednoznačně na pohádku

Víkend je svým způsobem svátek! A víkendy strávené s dětmi jsou svátkem dvojnásob. Také rádi vzpomínáte na doby, kdy jste jako malí s celou rodinou v napětí očekávali novou pohádku a nemohli skoro ani dospat?


Post
Kultura 12.3.2015

Festival ProTibet 2015 v plném proudu

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání s známými osobnostmi, to vše nabízí letošní ročník Festivalu ProTibet. Cílem akce je podpořit malé mnichy v indickém klášteře Diskit. Peníze ze vstupného jsou určeny na jejich vzdělávání a lékařskou péči.


Post
Divadlo 10.3.2015

Novinka z Met slibuje romantickou Jezerní paní s triumfálními belcantovými výkony

Hvězda americké mezzosopranistky Joyce DiDonato pomalu ale jistě stoupá. Dosvědčuje to i její poslední fantastický výkon na jevišti Met, kde ztvárňuje Elenu, hlavní postavu málo uváděného belcantového melodramatu Gioachina Rossiniho, Jezerní paní.


Post
Hudba 5.3.2015

Mandrage: Akustické turné jsme chtěli udělat jinak, než ostatní kapely a teď hrajeme divadlo

Kapela Mandrage má za sebou první čtyři koncerty svého akustického turné. Za čtrnáctiletou existenci kapely je to poprvé, co se na podobné turné vydala.


Post
Kultura 4.3.2015

Festival ProTibet 2015 bude seznamovat s tibetskou kulturou

Unikátní tibetské tance, originální himalájské pohádky nebo setkání s známými osobnostmi, to vše nabídne letošní ročník Festivalu ProTibet.


Post
Film 4.3.2015

John. Paul. George. Ringo. Do kin míří Perný den

Zasáhli životy miliardy fanoušků, stali se vzory v hudbě, oblékání, účesech i názorech - The Beatles. Jeden den slavné kapely v době "beatlemánie" v podání režiséra se smyslem pro ujetý humor Richarda Lestera. Do kin míří Perný den, další snímek z divácky oblíbeného Projektu 100.


Post
Hudba 3.3.2015

Druhý ročník česko-slovenské hudební soutěže MUZIKOMAT pro mladé neprofesionální kapely je tady

Děláš muziku, baví Tě a jde Ti to? Tak se přihlas, soutěž s námi a rozjeď svou hudební kariéru přes MUZIKOMAT! V dubnu letošního roku bude spuštěn další ročník tohoto hudebního projektu pro mladé neprofesionální kapely a muzikanty jednotlivce bez ohledu na žánr.


Post
Hudba 23.2.2015

Jiří Orten v podání kapely Kofe-in

Poslední album formace Kofe-in - Dobré nebe, nabízí píseň Dívčí, jejíž text je zhudebněná báseň Jiřího Ortena ze sbírky Ohnice.


Post
Divadlo 23.2.2015

Jubilejní desátá sezóna přímých přenosů z Met představí kromě pěti nových titulů i bonusovou Kouzelnou flétnu

Nejslavnější operní scéna světa odtajnila program nové The Met: Live in HD sezóny 2015/2016 a dala vědět, že do jubilejního desátého roku hodlá vstoupit ve velkém stylu. Chystá hned pět novinkových titulů a zahájí opěvovanou operní divou Annou Netrebko ve Verdiho Trubadúrovi.


Post
Hudba 20.2.2015

Václav Hudeček: Alfonso Scarano je mimořádně citlivý dirigent

Houslový virtuos Václav Hudeček nebyl v Teplicích poprvé. Premiérová ale byla jeho spolupráce s italským dirigentem Alfonsem Scaranem, který je druhým rokem šéfdirigentem Severočeské filharmonie Teplice.


Post
Hudba 18.2.2015

České a slovenské kapely mohou soutěžit o účinkování na festivalu Sziget 2015

Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To se podaří minimálně jedné kapele z České republiky nebo Slovenska.


Post
Televize 16.2.2015

Další případ české Agathy Christie vyřeší Viktor Preiss

Režisérka Lucie Bělohradská natáčí v těchto dnech na pomezí Jizerských hor a Krkonoš filmovou adaptaci detektivního bestselleru sedmdesátých let Zvláštní případ spisovatelky Hany Proškové.


Post
Divadlo 11.2.2015

Čajkovského princezna Netrebko a filmový thriller v uhrančivé dvoj-novince z Met

Zbrusu nový dvojprogram přináší do přenosů z Met v rámci jednoho večera poprvé dvě jednoaktovky od různých autorů - poslední operu P. I. Čajkovského Jolanta a Bartókova trýznivého Modrovousova hradu.


Post
Kultura 10.2.2015

Komora Public Relations vyhlásí první ročník ankety Mediální počin roku

Komora Public Relations vyhlásí první ročník výroční ceny ankety Mediální počin měsíce.


Post
Hudba 10.2.2015

Do Teplic přijeli mladí evropští dirigenti. Začaly tu mezinárodní dirigentské kurzy

Na sever Čech se sjeli mladí dirigenti ze čtyř evropských zemí. Každý den zkouší se Severočeskou filharmonií Teplice. Jejich kurzy zakončí čtvrteční společný koncert.


Post
Film 10.2.2015

Fotografická Slovenská nová vlna zasáhla před dvaceti lety celý svět. Ve čtvrtek v novém dokumentárním filmu zamíří i do českých kin

Originální tvorbu fotografické skupiny Slovenská nová vlna, která po roce 1989 obletěla celý svět, včetně věhlasných muzeí a galerií, představuje celovečerní dokumentární film Martina Štrby Vlna vs. břeh.


Post
Hudba 2.2.2015

Ex-členové A Banquet se hlásí s Rituály a singlem Příměří

Po oficiálním ukončení nadějných A Banquet loni v srpnu nastupují Rituály – nový společný projekt baskytaristy Michaela a bubeníka Richarda.


Post
Kultura 2.2.2015

Velký knižní čtvrtek přinese tentokrát patnáct nových titulů

První letošní Velký knižní čtvrtek tradičně přinese nabídku jedinečných a zajímavých knih. Čtenáři se tak mohou těšit na patnáct nových titulů, které se na pulty knihkupectví dostanou ve čtvrtek 19. března.


<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA