Ilustrační foto.
21.2.2017

Zkontrolujte si platnost svých řidičských průkazů

V dostatečném předstihu před skončením desetileté platnosti stávajícího řidičského průkazu mohou klienti požádat o nový. Ministerstvo dopravy uvádí, že přesně před deseti lety bylo v České republice vydáno nejvíce řidičských průkazů, kterým v tomto roce vyprší platnost.

Pokud řidiči zákonnou povinnost promeškají a budou řídit s řidičským průkazem, kterému vypršela platnost, vystavují se riziku pokuty za řízení bez platného řidičského průkazu. Za tento přestupek hrozí řidiči pokuta na místě do dvou tisíc korun, v případě správního řízení až 2 500 korun.

Statistiky z celé České republiky jsou evidovány ministerstvem dopravy. „Během roku 2017 by měla postupně vypršet platnost více než 800 tisíc řidičských průkazů. Jedná se o průkazy, které byly vydány v roce 2007 s dobou platnosti na 10 let. Největší počet řidičských průkazů vyprší během března, října a listopadu roku 2017. Řidiči by si měli platnost svého řidičského průkazu pohlídat a dostatečně včas požádat o jeho výměnu, aby se vyhnuli frontám,“ uvádí na svých webových stránkách ministerstvo dopravy.

Autor / zdroj: -red-

Licencované vzdělávací programy pro všechny!

Anglicky podle metody Mortimer English Club, hudební kurzy Yamaha Class, kurzy logiky pro děti, tábory a akce. Kontakt: tel.: 773 12 85 13, www.peekaboo.cz.