EKONOMIKA / Daně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
19.1.2017

Ústečtí celníci loni vyinkasovali více než 23 miliard korun

ÚSTECKÝ KRAJ

Částkou přesahující 23 miliard korun, vybranou v uplynulém roce na cle, daních a dalších poplatcích, přispěli ústečtí celníci do státní pokladny.

Nejvýrazněji se na této částce podílela spotřební daň z minerálních olejů, a to 22 miliardami korun. Téměř 235 milionů utržili ústečtí celníci na dani z lihu a lihovin a 185 milionů korun vyinkasovali na dani z vína. Na dani z piva ve výši 15 milionů korun se podílela řada malých pivovarů registrovaných v kraji a další téměř čtyři miliony utržili celníci na dani z tabákových výrobků. Ústečtí správci spotřebních daní zaznamenali ve srovnání s předchozím rokem nárůst ve výběru daní zejména u vína (o 33 milionů korun), piva (o 1,3 milionů korun) a tabákových výrobků (o 830 tisíc korun).

Celníci spravují také daně ze zdrojů energie zatěžujících životní prostředí tj. daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny. Od dodavatelů těchto energetických produktů konečnému spotřebiteli vyinkasovali 229 milionů korun (nárůst o více než 24 milionů korun).

Za zboží dovezené ze zemí mimo EU vybrali celníci na cle přes 305 milionů korun (nárůst o bezmála 8 milionů korun ve srovnání s rokem předchozím). Čtvrtina z této částky zůstala ve státním rozpočtu, zbytek putoval do rozpočtu Evropské unie.

V rámci tzv. dělené správy, kdy pracovníci celního úřadu vybírají poplatky a vymáhají pokuty, které lidem a obchodním společnostem ukládají jiné státní organizace či instituce, bylo odvedeno do státní kasy dalších 473 milionů korun. Z toho téměř 34 milionů korun vymohli na místě neuhrazených pokutách uložených v blokovém řízení.

Výběr spotřební daně patří k nejvýznamnějším příjmům státního rozpočtu. Proto také boj proti daňovým únikům a dohled nad řádným výběrem spotřebních daní byl a nadále bude jedním z prvořadých úkolů celní správy.

Autor / zdroj: Jiří Nejedlý, DiS.

Doporučujeme

ZDRAVOTNÍ MATRACE MATEX® - vše pro Váš zdravý a příjemný spánek

Dopřejte svému tělu správný odpočinek a regeneraci. Poradíme s výběrem vhodné matrace, postele, roštu, lůžkovin… Vždyť dobře spát je tak skvělé!
MATEX, Masarykova tř. 1799, Teplice Trnovany. www.matex.cz

Licencované vzdělávací programy pro všechny!

Anglicky podle metody Mortimer English Club, hudební kurzy Yamaha Class, kurzy logiky pro děti, tábory a akce. Kontakt: tel.: 773 12 85 13, www.peekaboo.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

V teplické nemocnici zahájena výstavba nového pavilonu

Krajská zdravotní slavnostně zahájila v teplické nemocnici výstavbu pavilonu pro čtyři operační sály a sterilizaci.

Post

Teplice doma těsně porazily Bohemians

Bojovný výkon v utkání s pražskými Bohemians přinesl Teplicím tři body. Proti soupeři, který usiluje ze všech sil o záchranu nejvyšší soutěže, Skláři

Post

Severočeši byli nad síly Votroků

Teplice zaslouženě vytěžily z utkání tři body, a to když dokázaly napravit svoje zaváhání z prvního poločasu, kde neproměnily několik tutovek, a ve dr

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.peekaboo.cz Matrace Comfort a.s. garaze.fabrego.cz Maminčino koření