EKONOMIKA / Daně

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
19.1.2017

Ústečtí celníci loni vyinkasovali více než 23 miliard korun

ÚSTECKÝ KRAJ

Částkou přesahující 23 miliard korun, vybranou v uplynulém roce na cle, daních a dalších poplatcích, přispěli ústečtí celníci do státní pokladny.

Nejvýrazněji se na této částce podílela spotřební daň z minerálních olejů, a to 22 miliardami korun. Téměř 235 milionů utržili ústečtí celníci na dani z lihu a lihovin a 185 milionů korun vyinkasovali na dani z vína. Na dani z piva ve výši 15 milionů korun se podílela řada malých pivovarů registrovaných v kraji a další téměř čtyři miliony utržili celníci na dani z tabákových výrobků. Ústečtí správci spotřebních daní zaznamenali ve srovnání s předchozím rokem nárůst ve výběru daní zejména u vína (o 33 milionů korun), piva (o 1,3 milionů korun) a tabákových výrobků (o 830 tisíc korun).

Celníci spravují také daně ze zdrojů energie zatěžujících životní prostředí tj. daně ze zemního plynu, pevných paliv a elektřiny. Od dodavatelů těchto energetických produktů konečnému spotřebiteli vyinkasovali 229 milionů korun (nárůst o více než 24 milionů korun).

Za zboží dovezené ze zemí mimo EU vybrali celníci na cle přes 305 milionů korun (nárůst o bezmála 8 milionů korun ve srovnání s rokem předchozím). Čtvrtina z této částky zůstala ve státním rozpočtu, zbytek putoval do rozpočtu Evropské unie.

V rámci tzv. dělené správy, kdy pracovníci celního úřadu vybírají poplatky a vymáhají pokuty, které lidem a obchodním společnostem ukládají jiné státní organizace či instituce, bylo odvedeno do státní kasy dalších 473 milionů korun. Z toho téměř 34 milionů korun vymohli na místě neuhrazených pokutách uložených v blokovém řízení.

Výběr spotřební daně patří k nejvýznamnějším příjmům státního rozpočtu. Proto také boj proti daňovým únikům a dohled nad řádným výběrem spotřebních daní byl a nadále bude jedním z prvořadých úkolů celní správy.

Autor / zdroj: Jiří Nejedlý, DiS.

Doporučujeme

Licencované vzdělávací programy pro všechny!

Anglicky podle metody Mortimer English Club, hudební kurzy Yamaha Class, kurzy logiky pro děti, tábory a akce. Kontakt: tel.: 773 12 85 13, www.peekaboo.cz.

ZDRAVOTNÍ MATRACE MATEX® - vše pro Váš zdravý a příjemný spánek

Dopřejte svému tělu správný odpočinek a regeneraci. Poradíme s výběrem vhodné matrace, postele, roštu, lůžkovin… Vždyť dobře spát je tak skvělé!
MATEX, Masarykova tř. 1799, Teplice Trnovany. www.matex.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Phil Rudd se svoji kapelou rozbubnuje česká města

Světově uznávaný bubeník Phil Rudd z AC/DC se svoji kapelou Phil Rudd Band přijede pro velký úspěch na podzim zpět do České republiky, a to v rámci sv

Post

Divoká přestřelka Baníku s Teplicemi

Baník po heroickém výkonu ve druhé půli obrátil během 22 minut stav z 0:2 na 3:2, ale v 90. minutě ho o vítězství připravil po rohovém kopu Martin Fil

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz www.beautyexpo.cz www.peekaboo.cz Matrace Comfort a.s.

REKLAMA