SPORT / Hokej

Popis:
27.1.2019

Frýdek hladce přehrál Litoměřice

FRÝDEK-MÍSTEK / LITOMĚŘICE

V první třetině se zdálo, že nepadne ani jedna branka. Nakonec padly dvě z domácích hokejek. Druhá třetina byla velmi pestrá a rozhodla o zbytku utkání. Závěrečná dvacetiminutovka byla velice zdlouhavá, ale nakonec i v ní padla branka a rysi brali všechny body.

Ihned po vhazování se domácí vydali do útočného pásma. Svižně začaly i Litoměřice. V páté minutě však došlo na přerušení hry, když došlo k poškození jednoho z mantinelu. Oprava netrvala dlouho a hra brzy znovu pokračovala. Bylo ale vidět, že oba celky už nehrály tak svižně a chvíli jim trvalo, než se znovu dostaly do tempa.

Frýdku-Místku se ale dařilo více. V patnácté minutě byla vidět první branka. Hosté se snažili udržet rysy pod kontrolou, ačkoli se jim to úplně nedařilo, jelikož zapomněli na Milana Mikulíka, který číhal v pravém kruhu. Patrik Husák dovezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Štěpánu Novotnému. Novotný pak poslal kotouč Mikulíkovi. Ten ho správně nasměroval za Tomáše Krále.

To Slezany dost nakoplo a dodalo jim to chuť k dalšímu gólu, jenž přišel o čtyři minuty později. Vít Christov si objížděl hráče v pásmu, až se dostal k modré čáře a z prostoru mezi kruhy vyslal ránu na Krále, za něhož puk propadl. Do kabin se odcházelo tak za stavu 2:0 pro domácí rysy.

Druhá dvacetiminutovka začala pěkným gestem hostů. Když jednomu z hráčů Litoměřic podklouzly brusle, rozhodčí chtěl vyloučit jednoho z domácích. Kališník ale vysvětlil rozhodčímu situaci a trest byl odvolán. Pak přišla branka Stadionu.

Otakar Šik se dostal do úniku. Kotouč se ale zastavil někde u betonů Lukáše Danečka, zároveň došlo k posunutí branky. Daneček dal nohy k sobě a tím se puk dostal až za červenou čáru. Slezany to ale nijak nerozhodilo a dále se drželi své hry. Což také potvrdil Štěpán Novotný svou brankou z mezikruží.

Závěrečná třetina byla dosti zdlouhavá kvůli častému přerušení hry. Zpestřením byl osobní desetiminutový trest Davida Klimši a trestný nájezd Víta Christova. Christov si chtěl Krále roztáhnout a zakončit, Král to ale dobře odhadl, a když Christov zakončoval, Král zůstal klidný a počkal. Závěrečná branka přišla z hokejky Rostislava Martynka. Pavlas nezpracoval kotouč v obranném pásmu domácích a Martynek se naskytl u nezpracovaného puku. Dostal se do úniku, soupeře nechal za sebou a v klidu zakončil za Krále.

HC Frýdek-Místek - HC Stadion Litoměřice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Mikulík (Novotný, Husák), 19. Christov (Hladonik, Haman), 28. Kofroň (Christov), 34. Novotný (Rudovský), 57. Martynek – 31. Šik (M. Kadlec), 49. Ščegolkov (M. Kadlec)
Rozhodčí: Fiala, Obadal – Novák, Kučera
Vyloučení: 2:4
Využití: 1:0
V oslabení: 1:1
Diváci: 1232

HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Hrachovský, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, D. Stránský – Martynek (A), Novotný, Mikulík (C) – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Kaukič, Motloch, J. Kalus

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – Smetana (A), Pavlas (C), Strejček, Marcel, A. Rulík, Jebavý (A), Dluhoš – D. Merta, J. Kloz, Ščegolkov – M. Kadlec, Korkiakoski, Šik – Jirásek, Sklenář, J. Dvořák – Kropáček, Eret

Autor / zdroj: Markéta Mikeschová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA