SPORT / Hokej

8.2.2018

Karlovarská Energie byla nad síly Litoměřic

LITOMĚŘICE / KARLOVY VARY

Nepříliš vyvedený úvod utkání se litoměřickým hokejistům, přes mnoho šancí v dalších dvou třetinách, nepovedlo odčinit. Mnoho střeleckých pokusů končilo u karlovarského gólmana. Stadion tak v duelu s lídrem tabulky smolně odevzdal všechny body soupeři a zůstává na jedenáctém místě.

Úvodní dvacetiminutovka začala z obou stran ve velmi svižném tempu. Hra se přesouvala od jedné brány ke druhé. Menší převahu však měl hostující celek. V šesté minutě přišlo první vyloučení, a to nejtrestanějšího hráče litoměřického týmu, Martina Havelky. Energie přesilovku využila velmi rychle. Michal Plutnar se jako první zorientoval před brankou Litoměřic a dostrčil puk za brankovou čáru. Ve dvanácté minutě hrály Karlovy Vary již třetí přesilovkou, kterou stejně jako tu první dokázaly využít. Petr Stloukal obelstil tři litoměřické beky a zvýšil náskok Energie na 0:2. O necelou minutu později se Energetici prosadili potřetí. Karlovarský matador Václav Skuhravý svou přesnou střelou k pravé tyčce poslal Energii do tříbrankového vedení. V devatenácté minutě si první přesilovku zahráli i kališníci. Do zaznění první sirény však už nestihli nic moc vymyslet a první třetina tak skončila za stavu 0:3.

V začátku druhé třetiny dohrál Stadion přesilovku z třetiny předchozí. Po uplynutí trestu se karlovarské mužstvo přesunulo před bránu Jakuba Škarka, kterou obléhalo po docela dlouhou dobu. Ve třicáté páté minutě dostali kališníci možnost snížit náskok hostí, a to v podobě přesilové hry. V té si Litoměřičtí dokázali vytvořit jednu obrovskou šanci, kterou ale neproměnili a skóre tak bylo stále 0:3. Karlovy Vary přidaly gól i ve druhé dvacetiminutovce. Na 0:4 zvýšil Vladimír Sičák a tento stav platil i po čtyřiceti minutách.

V třetí třetině se domácí snažili vytvořit si tlak před bránou Filipa Novotného, což se jim v úvodních minutách závěrečné části zápasu poměrně dařilo. Ve čtyřicáté deváté minutě si kališníci zahráli další přesilovku, po vypršení poloviny trestu se ale Energetici provinili ještě jednou a šli tak do tří. Stadion však ani tuto příležitost nedokázal využít. Do konce zápasu se už ani jedno z mužstev neprosadilo a utkání skončilo za stavu 0:4.

HC Stadion Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Plutnar (Rachůnek, Vrdlovec), 13. Stloukal (Šenkeřík, Novotný), 14. Skuhravý (Kohout, Gríger), 38. Sičák (Stloukal, Kverka)
Rozhodčí: Pražák, Vokřál - Bosák, Kotlík
Vyloučení: 6:5
Využití: 0:2
V oslabení: 0:0
Diváci: 1057

HC Stadion Litoměřice: Škarek – Smetana, Gaspar, Jandus, Jebavý, L. Chalupa, Málek – Kusý, Veselý, Machala – Řehoř, Šimeček, Stříbrný – Pilař, Miškář, Voženílek – Havelka, Hanták, Toman – Václavek

HC Energie Karlovy: Vary Novotný – Sičák, Krejčí, Rohan, Plutnar, Tomeček, Šenkeřík, Rulík – Rachůnek, Vrdlovec, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Beránek, Skuhravý, Gríger – Osmík, Tuominen, Šik

Autor / zdroj: Barbora Koťová / hclitomerice.cz