SPORT / Hokej

12.10.2017

Litoměřice v prodloužení porazily Slavii

LITOMĚŘICE / PRAHA

Vyhrocený zápas přinesl od samého začátku těžkou přestřelku. Utkání nakonec dokázali ovládnout brankou Denise Kusého Litoměřice.

První třetinu začaly oba týmy velice svižně, nejprve se domácí na malou chvíli uhnízdili v obraném pásmu hostů. Sešívaní se ale svého soupeře nezalekli, chopili se kotouče a hra se přesunula před Tomáše Krále. Gólové šance si už od úvodních minut vytvářela obě mužstva, a tak se v prvních pěti minutách skóre zápasu změnilo hned dvakrát. Ve čtvrté minutě vstřelili bývalí hráči Stadionu, nyní však v dresu Pražanů, první branku zápasu. Po přihrávce od Ondřeje Kopty rychle přešel do obraného pásma domácích Lukáš Nedvídek a poslal sešívané do vedení. Následně přišla rychlá odpověď od domácích hráčů. Martin Jandus svou přesnou střelou z kruhu překonal Dominika Frodla a vyrovnal na 1:1. Ve dvanácté minutě se ale opět prosadili Slávisté, které dostal zpět do vedení Jan Novák. Do konce třetiny už žádný gól nepřišel a první třetina tak skončila za stavu 1:2.

V druhé periodě Litoměřice vůbec neotálely a od prvních minut vytvářely tlak na soupeřovu klec. Ve dvacáté páté minutě se jim snaha vyplatila, když nováček v litoměřickém dresu Denis Kusý našel před bránu najíždějícího Jana Veselého, který svou přesnou střelou dostal kotouč za záda golmana sešívaných. Po vyrovnávací brance přišla dvě vyloučení, nejprve z týmu Pražanů a poté z týmu litoměřického. Ani jedna početný výhoda však nebyla využita. Dále se hra přesouvala od brány k bráně, ke změně skóre ale do zaznění druhé sirény už nedošlo.

Pražané nastoupili do třetí části ve velice rychlém tempu, přesto s nimi domácí dokázali držet krok. Ve čtyřicáté páté minutě po signalizovaném faulu domácích se do samostatného úniku dostal Martin Kadlec, který přelstil golmana Litoměřic, který z brány vyjel až do mezikruží, a Slavie se opět chopila vedení. Domácí ve svém tlaku na soupeřovu klec nepolevovali a v padesáté první minutě po několika přesných přihrávkách dobyl svatyni sešívaných Vítězslav Bílek ve hře pět na čtyři. Následující minuty vítěze určit nedokázaly a utkání pokračovalo prodloužením, v tom se prosadil Denis Kusý a Litoměřice vyhrály 4:3.

OHLASY PO UTKÁNÍ

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): "Po nevydařeném utkání s Benátkami bylo pro nás toto vítězství velice důležité. První dvě třetiny mi přišly paradoxní v tom, že v první třetině jsme byli lepším týmem a prohráli jsme ji a v druhé třetině naopak. Třetí třetina byla o chybách, naštěstí nám po gólu na 2:3 konečně vyšla přesilovka. Myslím si, že prodloužení jsme sehráli takticky velice dobře. Jsme moc rádi, že jsme vyhráli alespoň za dva body, protože následující utkání odehrajeme na ledě Havířova a tyto body jsou pro nás velkým povzbuzením."

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): "V dnešním utkání jsme chtěli navázat na domácí výhru, kterou kluci doma parádně vybojovali. Bohužel máme stále stejný problém, když si vytvoříme nějakou větší šanci, začneme ji řešit moc složitě a chybí nám tam jednoduchost. Teď se především musíme připravit na další zápas a bojovat dál."

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha 4:3 po prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Jandus (Kusý, Bílek), 26. Veselý (Kusý, Bílek), 52. Bílek (Veselý, Smetana), 63. Kusý (Pavlas, Kodýtek) – 4. Nedvídek (Kopta), 15. Novák (Kopta), 46. Kadlec (Šagát)
Rozhodčí: Wagner, Škrobák - Toman, Coubal
Vyloučení: 2:5