5.3.2017

Teplice proti Jihlavě stačila jedna branka

TEPLICE / JIHLAVA

Utkání rozhodl teplický Martin Fillo z penalty, kterou proměnil v 53. minutě. Jihlava mohla klidně vyrovnat, ale kvalitu potvrdil také brankář domácích Chudý.

Domácí začali proti Vysočině aktivně a neustále se tlačili před její šestnáctku. Vyložená šance ale dlouho nepřicházela. Pěknou možnost ke skórování měl například Nivaldo, v solidní pozici ale vysoko přestřelil. Přetížená obrana Jihlavy často nestíhala, o čemž svědčí tři žluté karty, které vyinkasovala od hlavního sudího.

Také ve druhé půli byli domácí lepší. V 51. minutě vyslal Hora do brejku Červenku, kterého ve vápně podsekl exteplický Rosa – penalta. Postavil se k ní Martin Fillo a suverénně ji proměnil – 1:0. O pár minut později už mohly Teplice vést o dva góly, Hora však hlavičkoval těsně vedle. Jakub Hora byl hodně aktivní, v 67. minutě z přímého volného kopu protáhl Hanuše, který se vyznamenal parádním zákrokem.

Jihlava poté vystrčila růžky, Urdinov ale Chudého nepřekonal. Teplický brankář, který mezi třemi tyčemi naradil zraněného Grigara, se v závěru utkání vyznamenal ještě jednou; výkon náhradního gólmana žlutomodrých rozhodně pomohl ke třem získaným bodům. Mezitím ještě mohl zvýšit na 2:0 střídající Vošalík, své sólo ale zakončil střelou mimo Hanušovu branku.

FK Teplice - FC Vysočina Jihlava 1:0 (0:0)

Branky: 53. Fillo z pen.
Rozhodčí: Pechanec - Koval, Vlasjuk
ŽK: Fillo - Krejčí, Batioja, Hronek, Rosa, Zoubele, Urdinov
Diváci: 3123

FK Teplice: Chudý - Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob - Kučera, Ljevakovič - Fillo (76. Hyčka), Hora, Nivaldo (62. Vošahlík) - Červenka (80. Vaněček). Trenér: Šmejkal

FC Vysočina Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa (78. Mišůn), Urdinov - Vaculík, Hronek, Štěpánek, Batioja (60. Zoubele) - Ikaunieks (64. Rabušic), Dvořák. Trenér: Bílek

Autor / zdroj: fkteplice.cz