SPORT / Fotbal

Popis:
19.8.2016

Mladá Boleslav získala v Teplicích tři body

TEPLICE / MLADÁ BOLESLAV

Boleslavští vyhráli v Teplicích nad mužstvem, které v předchozích třech ligových zápasech neprohrálo a neobdrželo ani jednu branku. Vyhráli tak poprvé pod novým trenérem Leošem Kalvodou.

První poločas začal hrubým Urmovým faulem zezadu na Jánoše a teplický obránce byl rád, že od sudího Příhody viděl pouze žlutou kartu. V dalším průběhu se útoky přelévaly z jedné strany na druhou. První velkou šanci měl Magera, když po Chramostově přihrávce běžel na teplickou branku, ale jeho přízemní zakončení brankář Grigar vyrazil. Za dvě minuty si však boleslavský kapitán pokleslou náladu zlepšil.

Ve 12. minutě boleslavskou kombinační akci završil přesným centrem Přikryl a především důrazným zakončením Magera, který ve skluzu protlačil míč za Grigarova záda - 0:1.

Ve 14. minutě Rada z pětadvaceti metrů těsně minul teplickou branku. V 19. minutě Hrubého nebezpečný centr přikryl odvážným zákrokem Diviš před dobíhajícím Potočným. Ve 29. minutě Fleišmanovu dělovku z dálky Grigar vyrazil a Chramostovu dorážku z hranice vápna lapil. Ve 33. minutě Fleišmanův centr Jánoš hlavičkoval nedůrazně do Grigara a z teplického protiútoku tvrdě vystřelil Ljevakovič a když Diviš míč jen vyrazil před sebe, tak Ljevakovičovi se dorážka naštěstí pro Boleslav nepovedla. Ve 37. minutě Magera zachytil soupeřovu rozehrávku, přihrál Jánošovi, který mu míč vrátil a Magera tvrdou střelou trefil Grigarovu náruč. Ve 41. minutě největší teplickou šanci, kdy po centru zleva hlavičkoval Hora, zmařil výtečným zákrokem Diviš.

Druhý poločas začal oboustranně opatrně a končil velmi dramaticky. Boleslavský Rada nevyužil dva trestné kopy, na druhé straně po Vondráčkově centru Krob ukvapeně vysoko překopl Divišovu branku. V 68. minutě se neujal pěkný Přikrylův centr, který zpacifikoval Grigar.

V 74. minutě po spolupráci s Magerou poslal Rada do šance Golgola Mebrahtu a ten po necelých osmi minutách pobytu na hřišti, když vystřídal Chramostu, z deseti metrů překonal Grigara - 0:2.

O tři minuty později čerstvý Kalabiška nedůraznou střelou nepřekonal Grigara, což jej i jeho spoluhráče zanedlouho hodně mrzelo.

V 78. minutě centr z pravé strany usměrnil Fillo hlavou k pravé tyči boleslavské branky a zbytek zápasu tak pořádně zdramatizoval - 1:2.

Tři minuty po snížení byl blízko vyrovnání Kukec, ale Krobův centr nenasměroval podle svých představ. V 83. minutě byli Boleslavští blízko rozhodujícího navýšení vedení, když za Radovou kolmicí do soupeřova vápna vysprintoval Golgol Mebrahtu a z úhlu nastřelil břevno teplické branky. V závěrečné fázi utkání včetně dvou nastavených minut Boleslavští obětavě čelili soupeřově tlaku. Kukecův centr z trestného kopu Diviš odboxoval navzdory nevybíravému Ljevakovičově ataku. V předposlední minutě se Diviš vrhl obětavě pod nohy dorážejících teplických hráčů, kteří na vyrovnání nedosáhli. Boleslavští si tak výhrou v Teplicích zlepšili náladu pokaženou domácí prohrou s Karvinou.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 78. Fillo - 12. Magera, 74. Golgol Mebrahtu
Rozhodčí: Příhoda - Hrabovský, Melichar
ŽK: Magera - Urma, Ljevakovič
Diváci: 3261

FK Teplice: Grigar - Vondrášek (69. Kukec), Lüftner, Jeřábek, Urma (28. Krob) - Hrubý, Ljevakovič - Hora, Vachoušek (75. Vaněček), Fillo - Potočný.

FK Mladá Boleslav: Diviš - Pauschek, Hůlka, Douglas, Fleišman - Kúdela, Rada - Jánoš (90. Takács), Magera, Přikryl (73. Kalabiška) - Chramosta (67. Golgol Mebrahtu).

Autor / zdroj: fkmb.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Bohemians doma přehrál Teplice

Oslabené Teplice nestačily v Praze na Bohemians. Před reprezentační přestávkou Skláři ve Vršovicích prohráli 0:2.

Post

V Krušných horách se pohybuje rys ostrovid

Donedávna poslední informace o pohybu rysa ostrovida v Krušných horách pocházejí z května 2016, kdy se podařilo rysa vyfotografovat náhodnému turistov

Post

Školáci v Ústeckém kraji neumí hospodařit s penězi a zadlužují se

Polovina dětí v Ústeckém kraji má zkušenost s dluhy. Mnohé už se setkaly i problémy s jejich splácením. Hospodaření s penězi dělá školákům problémy.

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA