15.5.2016

Sigma dala Teplicím šestku, ale přesto sestupuje

OLOMOUC / TEPLICE

Fotbalistům SK Sigma Olomouc se v závěrečném kole Synot ligy podařilo doma na Andrově stadionu jasně porazit Teplice. Hanáci zvítězili vysoko 6:0, ale přesto se s nejvyšší soutěží loučí. Jablonec totiž doma nedokázal porazit Příbram…

Úvod zápasu byl celkem opatrný, nic nenaznačovalo budoucí kanonádě. Navíc první tutovku měly Teplice, gólovou hlavičku Potočného ovšem výtečným reflexem vyrazil Miloš Buchta. Vzápětí šla Sigma do vedení. Centr Šimona Falty poslal hlavou do sítě Jan Štěrba – 1:0. A rychle přišla i druhá branka. Střelu Uroše Radakoviće ještě obrana odvrátila, ale Tomáš Chorý vybojoval míč a v pádu skóroval – 2:0. A ještě do přestávky padly další dvě branky. Ve 39. minutě se po přihrávce Šimona Falty prosadil Michal Ordoš. Nejprve se prvním dotykem fantasticky zbavil obránce a pak sám před brankářem zamířil k zadní tyčce – 3:0. A dvě minuty před přestávkou zakončil obléhání teplické brány Jan Navrátil – 4:0. Hanáci byli v první půlce produktivní, z pěti střel na bránu byly čtyři gólové.

Bylo již prakticky rozhodnuto, ale Hanáci pokračovali dál, defenziva hostů jejich útočné výpady příliš nestíhala chytat. A ještě dvakrát inkasovali. V 59. minutě Teplice standardku Sigmy dokázaly odvrátit, ale ne dostatečně bezpečně. Zprava odcentroval Petr Ševčík a Jan Štěrba podruhé v utkání skóroval, znovu to bylo hlavou – 5:0. Pak mohli skóre navýšit Hála, Ordoš nebo Mahmutovič. Ale šestého gólu se pět tisícovek diváků na Andrově stadionu přece jen dočkalo. Dvě minuty před koncem, po akci střídajících hráčů. Vojtěch Štěpán vyslal vpřed Aidina Mahmutoviče, který se v pozici sám na gólmana nespletl – 6:0.

SK Sigma Olomouc - FK Teplice 6:0 (4:0)

Branky: 17. a 59. Štěrba, 21. Chorý, 39. Ordoš, 43. Navrátil, 88. Mahmutovič
Rozhodčí: Proske - Kotík, Hock
ŽK: Hála, Petr - Fillo, Krob, Tsiskaridze
Diváci: 4963

SK Sigma Olomouc: Buchta - Hála, Štěrba, Radakovič, Falta - Navrátil (63. Štěpán), Plšek, Ordoš (85. Houska), Ševčík, Petr - Chorý (74. Mahmutovič). Trenér Václav Jílek.

FK Teplice: Grigar - Hora, Jeřábek, Lüftner (46. Tsiskaridze), Krob (46. Kukec) - Vondrášek, Fillo, Vachoušek (66. Táborský), Kodeš, Nivaldo - Potočný. Trenér David Vavruška.

Autor / zdroj: sigmafotbal.cz

Licencované vzdělávací programy pro všechny!

Anglicky podle metody Mortimer English Club, hudební kurzy Yamaha Class, kurzy logiky pro děti, tábory a akce. Kontakt: tel.: 773 12 85 13, www.peekaboo.cz.