9.4.2016

Vysočina v napínavém duelu zdolala Teplice

JIHLAVA / TEPLICE

Fotbalisté Jihlavy po velmi dobrém výkonu dosáhli na vítězství proti Teplicím. Severočechy na svém stadiónu v ligovém utkání zdolali vůbec poprvé v historii.

Domácí fotbalisté se chtěli divákům rehabilitovat za výkon a prohru v minulém domácím zápase s Příbramí, jenže do utkání vstoupili nepřesvědčivě. Úvodní desetiminutovka vyzněla lépe pro hosty. Už ve 2. minutě vedle tyče hlavičkoval Lüftner. V 9. minutě Krob rohový kop rozehrál z levé strany a Hanuš musel proti hlavičce Lüftnera předvést parádní reflexivní zákrok, aby svůj tým uchránil od pohromy. Chvíli poté mimo tři tyče hlavičkoval Fillo. Vysočina zahrozila v 11. minutě, když Vaculík ve vápně uvolnil Kučeru, který chtěl technickou střelou na zadní tyč překonat Chudého, ale mířil těsně vedle. Tento moment však domácí tým povzbudil a nakopl k výbornému výkonu po zbytek prvního dějství. Ve 26. minutě Vaculík kopal rohový kop a po následném závaru v pokutovém území se k odraženému míč dostal Tlustý. Jihlavský stoper však balón netrefil ideálně a Chudému moc práce nenadělal. O tři minuty později zprava poslal standardní situaci Šulek na hlavu Tlustého, ale jeho pokus branku minul. Skóre se tak měnilo v 32. minutě. Šulek dvacet metrů od branky vysunul do ideální střelecké pozice Kučeru, jenž nabídku využil a vyslal tvrdý projekt, jenž Chudý dokázal vyrazit jen za sebe a poté kulatý nesmysl doskákal do sítě – 1:0. Jihlavská hra poté dostala křídla. Domácí kontrolovali hru a tlačili se za druhou brankou. V 39. minutě zpoza vápna střílel k tyči Bazal a donutil Chudého k dobrému zákroku. Ve 41. minutě Vaculík rozehrál rohový kop, při němž byl Dvořák blízko střeleckého pokusu, jenže Vachoušek jej rukama stáhl a sudí neváhal s nařízením penalty. Té se ujal tradiční exekutor Vaculík a znovu se nemýlil – 2:0.

Vysočina aktivně vstoupila i do druhé půle, přesto se nevyvarovala chyby a nechala hosty šest minut po přestávce snížit a vrátit se do zápasu. Na rozdíl jediného gólu upravil skóre záložník Vachoušek. Táborský jej chytře uvolnil do vápna, s jeho střelou zpoza vápna si sice Hanuš ještě dokázal poradit, ale na následnou dorážku už byl krátký – 2:1. V 55. minutě za vápnem napřáhl Kukoľ a gólman Chudý jeho pokus s problémy lapil. Bojovný poločas dospěl k dramatické koncovce. V 83. minutě rohový kop propadl na Vachouška, jehož ránu parádně vychytal Hanuš a vyznamenal se i při Horově dorážce. O dvě minuty později Vachouškovu střelu zastavila tyč jihlavské svatyně a odražený míč skončil v péči domácích hráčů. O vítězi mohl definitivně rozhodnout Hronek, kterého Fulnek vyslal k osamocenému průniku na branku. Domácí středopolař místo kličky zvolil obstřel, který Chudý vyrazil na roh. V poslední minutě byl po druhé žluté vyloučen hostující obránce Tsiskaridze, jenž následně zaujal agresivním odchodem ze hřiště, při němž demoloval vybavení stadiónu. Vysočina přesto v nastavení dopustila ještě jedno ohrožení své branky, jenže Kukec z úhlu hlavičkoval jen do boční sítě.

FC Vysočina Jihlava - FK Teplice 2:1 (2:0)

Branky: 32. Kučera, 43. Vaculík (pen.) – 51. Vachoušek
Rozhodčí: Královec – Moláček, Hrabovský
ŽK: Dvořák – Táborský, Krob, Ciskaridze, Hora
ČK: 90. Tsiskaridze
Diváci: 2873

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Krejčí, Tlustý, Urdinov – Kučera, Šulek – Bazal (86. Fulnek), Hronek (90. Mišůn), Vaculík (80. Voltr) – Dvořák. Náhradníci: Rakovan – Šourek, Jungr, Nerad.

FK Teplice: Chudý – Hora, Lüftner, Tsiskaridze, Krob – Soungole, Ljevakovič (46. Kodeš) – Nivaldo (46. Kukec), Táborský (75. Chukwuma), Fillo – Vachoušek. Náhradníci: Grigar – Dimitrovski, Gregáň, Jeřábek.

Autor / zdroj: fcvysocina.cz