19.3.2016

Baník doma prohrál s Teplicemi

OSTRAVA / TEPLICE

Znovu dobře rozehrané utkání se baníkovcům nakonec nepovedlo dotáhnout do úspěšného konce. Nad Teplicemi sice vedli gólem Daniela Holzera 1:0, ale zkušení hosté vyrovnaný duel otočili dvěma góly ze standardních situací.

Baníkovcům se opět povedlo začít zápas ve svižném tempu, z čehož pramenila hned ve 4. minutě šance kapitána Daniela Holzera. Ten sebral na půlce hřiště míč váhajícímu soupeři a hnal se sám proti brankáři Teplic Chudému. V zakončení se však domácímu záložníkovi nepovedlo hostujícího gólmana překonat, a tak jsme museli čekat na další možnost.

Ta přišla za deset minut a byl v ní opět Holzer, který si tentokrát poradil výborně a ve 14. minutě poslal Baník střelou pod nohama vybíhajícího brankáře do vedení 1:0. Byla to koncovka velmi rychlé akce, kterou táhl po straně sprintující Karol Mondek, jehož finální přihrávku pak proměnil kapitán baníkovců.

Domácí mladé mužstvo i v následujících minutách zlobilo soupeře v křídelních prostorech, avšak obrana Teplic si dovedla centrované míče pohlídat. To se ale nestalo na druhé straně, kdy ve 31. minutě centr z rohového kopu našel volného Filla, který k překvapení všech na stadionu vyrovnal na 1:1. Reagovat mohl ještě před závěrem poločasu Dan Ožvolda, ale míč se k němu dostal po tečovaném centru, a tak přestože byl sám brankou, nemohl už zakončit lépe než mimo její konstrukci. Poločas tak skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhé půli už baníkovci nehráli s takovou lehkostí, jakou si pamatujeme například z minulého duelu v Jablonci. Zkušenější Teplice se zatáhly na vlastní polovinu a čekaly, zda se jim naskytne skulinka v baníkovské defenzivě. Jejich očekávání se naplnilo v 73. minutě, kdy se hosté opět prosadili po standardní situaci. Střílený rohový kop prošel až k číhajícímu Vachouškovi, který neměl problém dorazit míč do odkryté branky.

Pro Baník krutý stav 1:2 bylo těžké zlomit, protože proti stála velice důrazná a pozorná obrana Teplic. Když si vybrala svoji slabší chvilku, nebyli střelecky dostatečně pohotoví. V poslední minutě mohl vyrovnat Robert Hrubý, ale po centru z pravé strany střílel pouze nad branku. Baníkovci tak v sobotu odpoledne na minulý výkon z Jablonce nenavázali a Teplicím podlehli 1:2.

FC Baník Ostrava - FK Teplice 1:2 (1:1)

Branky: 14. Holzer - 31. Fillo, 73. Vachoušek
Rozhodčí: Julínek - Kotík, Caletka
ŽK: De Azevedo - Nivaldo, Ljevakovič, Fillo, Chudý

FC Baník Ostrava: Chmiel - Dostál, Kaša, Vraštil, Lučić - Hrubý, Lásik (81. J. Šašinka), Ožvolda (59. Mešaninov) - Mondek, De Azevedo (67. Červenka), Holzer.

FK Teplice: Chudý – Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob – Soungole (69. Kukec) – Gregáň (32. Nivaldo), Kodeš, Ljevakovič, Fillo – Vachoušek (78. Potočný).

Autor / zdroj: Tomáš Svoboda / fcb.cz

Licencované vzdělávací programy pro všechny!

Anglicky podle metody Mortimer English Club, hudební kurzy Yamaha Class, kurzy logiky pro děti, tábory a akce. Kontakt: tel.: 773 12 85 13, www.peekaboo.cz.