KULTURA / Ostatní

14.11.2013

Pavel Bém bude hostem pořadu Sex, drogy, dance. Hovořit bude o drogách

Internetové SEEJAY RADIO už příští úterý 19. listopadu odvysílá pořad Sex, drogy, dance, ve kterém se jako host objeví bývalý primátor hlavního města Prahy – Pavel Bém. Ten se jako lékař a psychiatr už roky zaobírá drogovou problematikou, a proto se přijde se svými zkušenostmi podělit i do éteru.

Pořad Sex, drogy, dance si klade za cíl informovat a poukazovat na to, s čím se současná mladá generace potýká a stejně tak ukázat spojitost s hudbou a taneční scénou, která byla, je a vždy bude s různými návykovými látkami a sexem spjata. Pořad Sex, drogy, dance je moderní parafrází na notoricky známé Sex, drogy, rokenrol.

„Cílem Sex, drogy, dance není mladé vystrašit. Jde nám o to ukázat tuto problematiku z různých úhlů pohledu a hlavně odlehčenou formou. Důležité přitom je, abychom našim posluchačům, kteří s podobnými problémy bojují, také zvyšovali sebevědomí. V případě, že si budou sami sebe víc vážit a věřit si, je menší pravděpodobnost, že se zapletou do problémů s drogami či alkoholem,“ uvedla Alena Ratajová, iniciátorka celého projektu.

Doposud se v relaci jako host objevila Lucie Šídová z organizace Rozkoš bez rizika či Jarmila Greplová z poradny Život bez cigaret. Kromě rozhlasového vysílání se však moderátoři vydávají i do terénu, konkrétně na základní a střední školy, kde debatují s mladými lidmi o možných rizicích spojených s užíváním návykových látek či sexem.

Pořad Sex, drogy, dance vysílá SEEJAY RADIO každé úterý od 22:00 do 24:00. Moderátoři jsou Patrik Pašek, David Kuchař, Jana Popelková a Alena Ratajová. Jeho vznik a fungování podpořili Klinika adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a značka Axe.

Autor / zdroj: Miroslav Meňhert

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA