KULTURA / Televize

27.12.2013

Rybí bojovník a Texaský titán

Jakuba Vágnera není třeba dlouze představovat. Rybaření pro něho není jenom obyčejným koníčkem – bere ho jako životní styl.

Tento dobrodruh a ochránce přírody věnuje všechen svůj čas snaze ulovit největší a nejmonstróznější ryby na světě a už se mu podařilo překonat několik rekordů. Díky tomu, že se to všechno rozhodl dělat před kamerou, máme možnost vidět ho v akci při tom, co dokáže nejlépe. V tomto seriálu o exotickém rybaření si postupně troufne na ty největší kousky.

Jakub Vágner je mezinárodní rybářská a televizní celebrita, která na svých cestách objevuje legendární sladkovodní monstra. Uvidíte v premiéře 27. 12. ve 21.00 na Prima ZOOM.

Jakub Vágner, vášnivý rybář a dobrodruh, se tentokrát vydává do Texasu, kde žije kostlín obrovský, jedna z největších sladkovodních ryb v USA. Doprovází ho vyhlášený průvodce Kirk Kirkland, který má velké zkušenosti s touto velmi nebezpečnou rybou. Kostlín má totiž tělo ryby a hlavu krokodýla.

Jakub a Kirk nejprve chytají malé exempláře a poté se vydávají po řece dále, kde zjišťují, co se dělá pro záchranu tohoto druhu ryby. Rybáři zde loví až příliš mnoho kostlínů a nejvíce jen tak pro zábavu. Ryba je přitom chráněná a je povolen jen odchyt jedné ryby denně na rybáře. Jakub a ostatní se věnují značkování a měření chycených exemplářů.

Jakub mění na čas působiště – tím je jezero, kde je voda velmi průzračná a podmínky jsou příznivé. Už první nahození je velmi úspěšné a chytá velkou rybu, kterou dříve označkoval Kirk. Jakub má však chuť chytit ještě větší exemplář, proto se vrací zpět na řeku a přichází poslední den jeho mise. Věří, že chytí vysněný kus. Na poslední chvíli se mu to povede a na hladinu dostává 57kilového kostlína. Jak dopadne tento „souboj titánů“?

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA