KULTURA / Hudba

Popis:
16.6.2016

Lucie Vondráčková vyjíždí na své unplugged turné

Zpěvačka, herečka a dabérka Lucie Vondráčková se po třech letech vydává na druhé turné ve své dvacetileté kariéře. Před třemi léty objela 10 velkých hal v Čechách a na Moravě společně s Michalem Davidem, se kterým vyprodala i pražskou O2 arénu (13.000 diváků).

Po tomto velkém úspěchu se Lucie rozhodla co do počtu koncertů přidat, ale ubrat na velikosti hal a rozhodla se pro akustické turné. Celkem ve 14-ti městech na 15-ti koncertech po celé ČR se Lucie Vondráčková představí například v letních kinech a amfiteátrech, nebo komornějších divadlech. Od 17. srpna do 9. září se představí se skupinou Vokobere, kterou tvoří muzikanti Tomáš Berka, Petr Kocman a Jiří Vondráček. Skupina bude pro turné rozšířena v některých písních o basu a klávesy.

S členem Vokobere Petrem Kocmanem Lucka nazpívala již několik duetů, například Já to nejsem, Jedou vozy prérií nebo legendární Islands In The Stream - Ostrov proudu dní. Společně pak se skupinou Vokobere nazpívala píseň Kousek štěstí, podle které je pojmenováno i celé turné. Tomáš Berka Lucii Vondráčkovou doprovázel již v několika televizních pořadech na kytaru. A představovat Jiřího Vondráčka snad netřeba. Otec Lucky a její dvorní skladatel, který s textařkou Hanou Sorrosovou (maminka Lucky) vytvořili spoustu velkých hitů nejen pro svoji dceru Lucku.

Diváci se mohou těšit na zcela jiné podání písniček, které od Lucky znají. Odtajněné jsou již písničky Strach, Kdy vzlétnu já, Kousek štěstí, Kdo tě má rád. Další si nechává Lucie jako překvapení. "S Vokobere je nám na jevišti muzikantsky i lidsky dobře. Folkovějším písničkám vokoberácké vokály sluší, a tak jsme se rozhodli jet za vámi v létě společně," řekla před časem Lucie. Jak sama prozradila, na toto turné se moc těší a věří, že se bude líbit i divákům a fanouškům.

"Manner Kousek štěstí tour je unplugged, takže v tomto případě bez bicích a pěkně akusticky. Atmosféru koncertů dotvoří LED stěna, což bude úžasný posun ve vizualizaci celého koncertu - graficky, obrazy a videa, aby všechny písničky měly i zajímavé obrazové ztvárnění," prozradil Jiří Vondráček, který rovněž připravuje všechny aranže písniček, které se na turné objeví.

Lucie se skupinou Vokobere nebude vystupovat poprvé. Již dvakrát byla Lucka hostem na jejich koncertech na zámku Štiřín a naposledy Vokobere doprovázelo Lucku i na jejím loňském vystoupení při 50. ročníku ankety Český slavík, kde zpívala písničku Hop hej.


17. 8. 2016 - Strážnice - zámecký park - začátek koncertu ve 20 hodin
18. 8. 2016 - Valašské Meziříčí - amfiteátr - začátek koncertu ve 20 hodin
19. 8. 2016 - Karviná - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
20. 8. 2016 - Boskovice - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
21. 8. 2016 - Hradec Králové - letní kino Širák - začátek koncertu ve 20 hodin
24. 8. 2016 - Chomutov - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
25. 8. 2016 - Slaný - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
26. 8. 2016 - Turnov - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
27. 8. 2016 - Příbram - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
28. 8. 2016 - Domažlice - letní kino - začátek koncertu ve 20 hodin
04. 9. 2016 - České Budějovice - DK Metropol - začátek koncertu v 19 hodin
05. 9. 2016 - Teplice - Krušnohorské divadlo - začátek koncertu v 19 hodin
06. 9. 2016 - Plzeň - Měšťanská beseda - začátek koncertu v 19 hodin
08. 9. 2016 - Praha - divadlo Hybernia - začátek koncertu v 19 hodin
09. 9. 2016 - Praha - divadlo Hybernia - začátek koncertu v 19 hodin

Vstupenky jsou v předprodeji v sítích Ticketsream a Ticketportal a nebo v jednotlivých městech, kde se turné koná v obvyklých předprodejích. V případě nepříznivého počasí pořadatelé připravili i suchou variantu koncertů odehrávajících se pod širým nebem.

Autor / zdroj: Petr Mráček

Doporučujeme

ZDRAVOTNÍ MATRACE MATEX® - vše pro Váš zdravý a příjemný spánek

Dopřejte svému tělu správný odpočinek a regeneraci. Poradíme s výběrem vhodné matrace, postele, roštu, lůžkovin… Vždyť dobře spát je tak skvělé!
MATEX, Masarykova tř. 1799, Teplice Trnovany. www.matex.cz

Licencované vzdělávací programy pro všechny!

Anglicky podle metody Mortimer English Club, hudební kurzy Yamaha Class, kurzy logiky pro děti, tábory a akce. Kontakt: tel.: 773 12 85 13, www.peekaboo.cz.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

České ragby vstupuje do další sezóny s novým kapitánem i hlavním partnerem

Na další sezónu je české ragby připraveno po všech směrech. Do týmu národní reprezentace přišel na pozici kapitána Vojtěch Havel, změny se však udály

Post

Phil Rudd se svoji kapelou rozbubnuje česká města

Světově uznávaný bubeník Phil Rudd z AC/DC se svoji kapelou Phil Rudd Band přijede pro velký úspěch na podzim zpět do České republiky, a to v rámci sv

Post

Divoká přestřelka Baníku s Teplicemi

Baník po heroickém výkonu ve druhé půli obrátil během 22 minut stav z 0:2 na 3:2, ale v 90. minutě ho o vítězství připravil po rohovém kopu Martin Fil

Reklama

Reklama

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.peekaboo.cz Matrace Comfort a.s. garaze.fabrego.cz Maminčino koření www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz

REKLAMA