KULTURA / Hudba

15.4.2014

Handicapovaní se mohou přihlásit do celostátní soutěže "Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou"

Pátý ročník celostátního pěveckého a výtvarného festivalu pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou odstartoval. Organizátor soutěže – obecně prospěšná společnost ProMancus –, přijímá do konce června přihlášky. Finálový koncert nejlepších zpěváků a vernisáž výtvarných děl se uskuteční ve čtvrtek 2. října 2014 v Divadle na Šantovce v Olomouci.

Přihlášky mohou zaslat lidé s pohybovým či mentálním postižením, kteří mají muzikální cítění a rádi zpívají, a to v kategoriích zpěvák/zpěvačka, skupina nebo sbor. Festival je otevřen také lidem s postižením zraku. Podmínkou pro zařazení do nejužšího výběru je odeslání přihlášky a nahrávky písně, případně výkresu, nejpozději do konce června buď elektronicky na produkce@nadoblaky.cz, nebo poštou na adresu ProMancus, o.p.s., P. O. Box 27, 702 27 Ostrava 2. Více informací najdou zpěváci i výtvarníci na www.nadoblaky.cz.

Festival Nad oblaky se od svého počátku těší mimořádné přízni známých populárních osobností, které na finálovém koncertě nejen vystupují, ale zasedají také v porotě. Čestnou patronkou festivalu je zpěvačka Monika Absolonová, kmotrou Kateřina Kornová. Patronkou letošního ročníku je naše nejúspěšnější a nejoblíbenější královna krásy Monika Žídková. „Jsem velice ráda, že mohu podpořit tak úžasný projekt, jako je festival Nad oblaky, a osobně se do něj zapojit. Je moc prima dát šanci talentům a šikovným lidem, kteří to v životě nemají zrovna jednoduché. Ta radost, nadšení a energie stojí za to,“ řekla Monika Žídková, která bude finálové klání také moderovat. Rovnocennou součástí pěvecké části festivalu je velmi oblíbená výtvarná přehlídka, jejímž patronem je sochař a malíř Kurt Gebauer, profesor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. „Nad oblaky je nápad, který se rozjel do nádherné tradice. Od těch, kteří měli smůlu v loterii života – ale kdo ji nemá, všichni bychom chtěli něco lepšího –, je obdivuhodné, s jakým nasazením a talentem pracují na svém snu. Pro porotu a diváky je hluboký zážitek to, kolik forem může mít radost z tvorby. Pro mě je nezapomenutelné, jak se soutěžící a jejich blízcí umějí společně radovat i z úspěchu svých kamarádů. Věřím, že díky dárcům, vytrvalosti organizátorů a zájmu nás všech budou Nad oblaky trvat tak dlouho jako nebe nad oblaky,“ popsal svůj vztah k festivalu Kurt Gebauer.

V uplynulých ročnících se do obou částí festivalu registrovalo zhruba osm set padesát zájemců. „Festival si získal velkou popularitu nejen mezi klienty ústavů a domovů sociální péče, ale i mezi širokou veřejností. Specifikem našeho festivalu je jeho pojetí. Dáváme šanci i těm, kteří jednou neuspěli, ale pracovali na sobě, aby za rok předvedli pěkný výkon. Na jednotlivé výkony dohlíží vlídná odborná porota, složená z předních osobností, která odmění každého účinkujícího. Po koncertě se všichni zpěváci setkávají na společenské akci, kde se mohou seznámit s VIP osobnostmi a dalšími účastníky festivalu,“ vysvětlila ředitelka soutěže Nad oblaky Simona Součková.

Autor / zdroj: Simona Součková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA