KULTURA / Hudba

12.3.2014

Dymytry pokřtí novou desku i klip

Metalová kapela Dymytry aktuálně vydává své třetí řadové CD s názvem Homodlak. V souvislosti s novým CD kapela vyjela na společné turné s legendou našeho metalu – Arakain. Obě kapely tak mají za sebou první dva koncerty společného ARAKAIN DYMYTRY TOUR 2014, jejichž návštěvnost předčila očekávání.

I nadšené reakce ze strany fanoušků jasně dokázaly, že o poctivý metal je u nás stále ještě zájem. Dymytry tak čeká ještě dalších 20 společných koncertů s Arakainem, z nich nejbližší proběhnou už tento týden v Ústí nad Orlicí a Kovářově.

DYMYTRY O SPOLEČNÉM TOUR

„Je to unikátní spojení dvou generací metalových muzikantů,“ říká zpěvák Dymytry Jan „Protheus“ Macků a pokračuje: „Nejedná se ale rozhodně o klasické schéma: předkapela – hlavní kapela, nebo dvě kapely po sobě, což je poslední dobou taky hodně časté spojení. Naše společný tour je skutečným propojením všech deseti muzikantů na jednom pódiu a je to neskutečný mazec! Pro mě osobně je veliké potěšení a zároveň tak trochu i čest, moct si zahrát s muzikanty, kteří nám byli inspirací, když jsme se před lety učili držet kytary. Když k tomu přihodíte úplně nové pódium, kulisy, zvuk a světla, všechno koncipované právě pro tohle tour, vzniklo audiovizuální pochutnání. Jsem si jistý, že kdo přijde, užije si hodně poctivý metalový večírek se vším všudy,“ dodává nadšeně.

DYMYTRY O HRANÉM VIDEOKLIPU

Dymytry kromě desky připravili pro své fanoušky i další překvapení – svůj první hraný videoklip! „Točili jsme na pecku Baskerville v divadle Ponec a byl to neskutečný masakr. Měli jsme tam hořícího kaskadéra, naši v současnosti asi nejslavnější primabalerínu, skupinu liliputů a ohromného psa,“ směje se zpěvák. „Natáčení byl pro nás velký zážitek, všechna ta technika, světla, jeřáb s kamerou... Nakonec to odnesl jen jeden propálený koberec. Každopádně věříme, že se nám povedlo audiovizuální dílo, za které se nebudeme stydět ani za 100 let,“ vysvětluje Protheus.

Nový videoklip Baskerville je právě ve střižně, kde na něm probíhají finální práce. Připomeňme, že nejen Dymytry, ale i Arakain propagují na společném tour svou novou desku Adrenalinum. Obě kapely tak zahrají nejen své ověřené hity, ale i úplně nové písně.

Lístky na společné tour je možné stále ještě koupit v sítích Ticketart a Ticketportal, i v novém e-shopu Arakainu, kde je připravena speciální aplikace Cool Ticket, tedy vstupenek do chytrých telefonů.

Autor / zdroj: Lenka Netušilová

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic

Proměna bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic na moderní průmyslové prostory úspěšně prošla posouzením dopadů na životní prostředí. Společn

Post

Bohemians veze všechny body z Teplic

Teplice v pátek v podvečer neměly na Stínadlech svůj den. V duelu s pražskými Bohemians prohrály 1:2, když jim rozhodující gól dal pár okamžiků po vyr

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA