KULTURA / Hudba

7.3.2014

Monkey Business jako "Vyznavači dobrých mrvů" vyrážejí na turné ve znamení recyklace

Monkey Business letos oslaví již čtrnácté narozeniny. Přestože v kapele hraje sedm členů (Roman Holý, Matěj Ruppert, Tonya Graves, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Housek a Olda Krejčoves), jejich uskupení se za ta léta zásadně nezměnilo.

O tom, že se nejspíš ubírají správnou cestou, může svědčit celkem čtrnáct cen Akademie populární hudby Anděl a neutuchající zájem věrného publika.

První ze dvaceti zastávek letošního turné s názvem „Vyznavači dobrých mrvů“ je naplánována už na pátek 7. března do Jihlavy. Tentýž den dopoledne bude turné oficiálně odstartováno premiérou nového klipu na píseň My Day Is A Russian Play, ve kterém účinkuje známá kultovní dvojice Thomas a Ruhller. Letošní koncertní šňůra má jarní i podzimní část a je věnována tomu nejlepšímu, co kapela za svou historii vytvořila, zejména skladbám z jejich posledního sedmého alba Happiness of Postmodern Age. Premiérovým překvapením bude uvedení zrecyklované verze skladby Intercooler, kde kapela přenese princip recyklace do hudební hříčky. Diváci se také mohou těšit na spoustu zajímavých hostů. Svoji účast již potvrdili Rytmus, Wabi Daněk, Tomáš Hanák, Albert Černý, Tomáš Hajíček, Mucha, Michal Ambrož, Roman Dragoun, Petr Marek a další.

Speciálním hostem turné bude formace Recyklas, čtveřice bubeníků, kteří překvapí originální bubenickou show na barevné kontejnery pro tříděný odpad a další recyklované nástroje.

Monkey Business – Vyznavači dobrých mrvů tour 2014
7.3. Jihlava
8.3. Pardubice
13.3. Havířov
14.3. Krnov
22.3. České Budějovice
26.3. Olomouc
27.3. Brno
28.3. Bratislava
11.4. Karlovy Vary
12.4. Plzeň
18.4. Příbram
19.4. Mariánské Lázně
22.5. Praha
3.10. Ostrava
4.10. Valašské Meziříčí
10.10. Tábor
11.10. Havlíčkův Brod
17.10. Vimperk
21.11. Jablonec
22.11. Hradec Králové

Autor / zdroj: Petr Skůček

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic

Proměna bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic na moderní průmyslové prostory úspěšně prošla posouzením dopadů na životní prostředí. Společn

Post

Bohemians veze všechny body z Teplic

Teplice v pátek v podvečer neměly na Stínadlech svůj den. V duelu s pražskými Bohemians prohrály 1:2, když jim rozhodující gól dal pár okamžiků po vyr

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA