KULTURA / Divadlo

31.3.2014

Teplický divadelní soubor přivezl čtyři ocenění z děčínské přehlídky amatérských divadel

TEPLICE / DĚČÍN

Divadelní spolek 4 pod peřinou se zúčastnil během uplynulého víkendu 23. ročníku přehlídky amatérských divadel Děčínská brána.

Podpeřiňáci se divákům představili jednoaktovkou Pavla Kohouta Válka ve třetím poschodí. Za tuto hru odborná porota udělila cenu Martinu Karpíškovi za roli JUDr. Bláhy a pana Müllera, Petře Würzové za režii, souboru za inscenaci hry a Erice Antošové čestné uznání za roli paní Bláhové.

V soutěži o přízeň diváků se tepličtí divadelníci umístili z osmi souborů na druhém místě o 6 tisícin bodu za vítězným souborem Rádobydivadlo Klapý.

Herci DS 4 pod peřinou tímto úspěšně navázali na lednovou účast na pražské přehlídce Karlínské jeviště, kde získali dvě ocenění.

Další možnost uspět a reprezentovat teplickou divadelní scénu budou mít v sobotu 12.4. na soutěžním festivalu amatérských divadel v Kladně.

Autor / zdroj: Roman Baďura

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA