KULTURA / Divadlo

31.3.2014

Teplický divadelní soubor přivezl čtyři ocenění z děčínské přehlídky amatérských divadel

TEPLICE / DĚČÍN

Divadelní spolek 4 pod peřinou se zúčastnil během uplynulého víkendu 23. ročníku přehlídky amatérských divadel Děčínská brána.

Podpeřiňáci se divákům představili jednoaktovkou Pavla Kohouta Válka ve třetím poschodí. Za tuto hru odborná porota udělila cenu Martinu Karpíškovi za roli JUDr. Bláhy a pana Müllera, Petře Würzové za režii, souboru za inscenaci hry a Erice Antošové čestné uznání za roli paní Bláhové.

V soutěži o přízeň diváků se tepličtí divadelníci umístili z osmi souborů na druhém místě o 6 tisícin bodu za vítězným souborem Rádobydivadlo Klapý.

Herci DS 4 pod peřinou tímto úspěšně navázali na lednovou účast na pražské přehlídce Karlínské jeviště, kde získali dvě ocenění.

Další možnost uspět a reprezentovat teplickou divadelní scénu budou mít v sobotu 12.4. na soutěžním festivalu amatérských divadel v Kladně.

Autor / zdroj: Roman Baďura

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Panattoni Europe dá nový život brownfieldu u Teplic

Proměna bývalých skláren Kavalier v Hostomicích u Teplic na moderní průmyslové prostory úspěšně prošla posouzením dopadů na životní prostředí. Společn

Post

Bohemians veze všechny body z Teplic

Teplice v pátek v podvečer neměly na Stínadlech svůj den. V duelu s pražskými Bohemians prohrály 1:2, když jim rozhodující gól dal pár okamžiků po vyr

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA