KULTURA / Divadlo

28.1.2013

Havlovou smrt manžela stále trápí. Divadlo ji však vrací chuť žít

Pro herečku Dagrmar Havlovou (59) je a vždy bylo divadlo srdeční záležitostí. Teď, třináct měsíců po smrti milovaného manžela, se zdá, že se právě díky divadlu opět usmívá a do života se jí vrací radost.

S prezidentským úřadem jejího muže Václava Havla (†75), skončily Dagmar Havlové povinnosti první dámy. Už v roce 2003 se tedy klidně mohla naplno vrátit na divadelní prkna. Jenže, kvůli nemoci Václava Havla a péči o něj, své druhé "lásce" takovou pozornost věnovat zkrátka nemohla.

Po Havlově smrti v prosinci 2011, ze které se Havlová bolestně vzpamatovávala, se hraní věnovala jen velmi okrajově.Teď se zdá, že herečka na smutek našla recept a navíc láska k divadlu zvítězila. Havlová se naplno věnuje zkoušení hlavní role v představení Rebeka v Divadle na Vinohradech.

„Pomáhá mi to, že jsem se zahrnula prací. A kolegové mě podrželi. V tom je naše divadlo výjimečné,“ svěřila se dokonce Aha!

Bývalá první dáma by také nyní jistě mohla předat mnoho zkušeností nastupující první dámě Ivaně Zemanové. Snáz by se jí ale pravděpodobně komunikovalo s Therese Schwarzenbergovou, protože to byl právě její manžel, pro kterého Havlová v historicky první přímé prezidentské volbě hlasovala.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Teplice budou ve dnech od 8. do 10. února patřit čokoládě

Milovníci sladkého a čokolády by neměli ve dnech 8. až 10. února chybět v obchodním centru Galerie v Teplicích, kde se uskuteční Čokoládový festival.

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA