KULTURA / Divadlo

28.1.2013

Havlovou smrt manžela stále trápí. Divadlo ji však vrací chuť žít

Pro herečku Dagrmar Havlovou (59) je a vždy bylo divadlo srdeční záležitostí. Teď, třináct měsíců po smrti milovaného manžela, se zdá, že se právě díky divadlu opět usmívá a do života se jí vrací radost.

S prezidentským úřadem jejího muže Václava Havla (†75), skončily Dagmar Havlové povinnosti první dámy. Už v roce 2003 se tedy klidně mohla naplno vrátit na divadelní prkna. Jenže, kvůli nemoci Václava Havla a péči o něj, své druhé "lásce" takovou pozornost věnovat zkrátka nemohla.

Po Havlově smrti v prosinci 2011, ze které se Havlová bolestně vzpamatovávala, se hraní věnovala jen velmi okrajově.Teď se zdá, že herečka na smutek našla recept a navíc láska k divadlu zvítězila. Havlová se naplno věnuje zkoušení hlavní role v představení Rebeka v Divadle na Vinohradech.

„Pomáhá mi to, že jsem se zahrnula prací. A kolegové mě podrželi. V tom je naše divadlo výjimečné,“ svěřila se dokonce Aha!

Bývalá první dáma by také nyní jistě mohla předat mnoho zkušeností nastupující první dámě Ivaně Zemanové. Snáz by se jí ale pravděpodobně komunikovalo s Therese Schwarzenbergovou, protože to byl právě její manžel, pro kterého Havlová v historicky první přímé prezidentské volbě hlasovala.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA