KULTURA / Film

18.2.2013

Babovřesky hlásí rekord v návštěvnosti. Vidělo je 140 tisíc diváků

Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, jejímž generálním partnerem je TV Nova, vstoupila v uplynulém týdnu úspěšně do kin. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků. Babovřesky se tak staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu.

Babovřesky jsou spolu s filmy Kájínek (119 289 diváků), Okresní přebor (116 159), Muži v naději (107 378) a Vratné lahve (107 362) první pěticí nejúspěšnějších českých filmů z hlediska návštěvnosti v kinech během prvního víkendu.

Stejně jako na desítkách dalších českých filmů, i na vzniku těchto pěti se podílela TV Nova.

Babovřesky, které se v tom nejlepším smyslu vracejí ke stylu legendární komediální série Slunce, seno, diváky zavedou do oblíbeného vesnického prostředí. V lehkém nadhledu a komediální nadsázce se odehrává spousta až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky.

V hlavních rolích se představuje Veronika Žilková jako paní starostová, roli jejího manžela Pavla Kikinčuka a hlavní drbnu Horáčkovou ztvárňuje Jana Synková. V roli faráře se představuje Lukáš Langmajer, jeho sestru hraje Lucie Vondráčková a jejím nápadníkem je Jan Dolanský.

Televize Nova dlouhodobě podporuje českou kinematografii formou produkcí, koprodukcí nebo předkupem vysílacích práv. Od letošního roku navíc bude TV Nova podporovat český film také prostřednictvím pravidelných příspěvků do Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie, jejichž výše by měla dosáhnout zhruba 100 milionů korun ročně.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA