KULTURA / Film

18.2.2013

Babovřesky hlásí rekord v návštěvnosti. Vidělo je 140 tisíc diváků

Nová komedie Zdeňka Trošky Babovřesky, jejímž generálním partnerem je TV Nova, vstoupila v uplynulém týdnu úspěšně do kin. Za první víkend film zhlédlo rekordních 140 236 diváků. Babovřesky se tak staly nejúspěšnějším českým filmem premiérového víkendu.

Babovřesky jsou spolu s filmy Kájínek (119 289 diváků), Okresní přebor (116 159), Muži v naději (107 378) a Vratné lahve (107 362) první pěticí nejúspěšnějších českých filmů z hlediska návštěvnosti v kinech během prvního víkendu.

Stejně jako na desítkách dalších českých filmů, i na vzniku těchto pěti se podílela TV Nova.

Babovřesky, které se v tom nejlepším smyslu vracejí ke stylu legendární komediální série Slunce, seno, diváky zavedou do oblíbeného vesnického prostředí. V lehkém nadhledu a komediální nadsázce se odehrává spousta až neuvěřitelných souher náhod a nedorozumění, které zamotají hlavu hlavním aktérům příběhu v obci Babovřesky.

V hlavních rolích se představuje Veronika Žilková jako paní starostová, roli jejího manžela Pavla Kikinčuka a hlavní drbnu Horáčkovou ztvárňuje Jana Synková. V roli faráře se představuje Lukáš Langmajer, jeho sestru hraje Lucie Vondráčková a jejím nápadníkem je Jan Dolanský.

Televize Nova dlouhodobě podporuje českou kinematografii formou produkcí, koprodukcí nebo předkupem vysílacích práv. Od letošního roku navíc bude TV Nova podporovat český film také prostřednictvím pravidelných příspěvků do Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie, jejichž výše by měla dosáhnout zhruba 100 milionů korun ročně.

Autor / zdroj: Mediafax

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kontroly hazardu v Ústeckém kraji nepolevují

Dalších třináct nelegálně provozovaných herních zařízení, tzv. kvízomatů, zadrželi v uplynulých dnech ústečtí celníci.

Post

Teplice budou ve dnech od 8. do 10. února patřit čokoládě

Milovníci sladkého a čokolády by neměli ve dnech 8. až 10. února chybět v obchodním centru Galerie v Teplicích, kde se uskuteční Čokoládový festival.

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA