AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
12.12.2018

Děti z Dětského domova v Duchcově zvou zákazníky do svého adventního Obchůdku

DUCHCOV / TEPLICE

Děti z Dětského domova v Duchcově se zapojily do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem. Cílem akce je pomoci připravit děti na vstup do reálného života a zábavnou formou umožnit nahlédnout do světa podnikání. V průběhu celého roku děti vyráběly vánoční dekorace a drobné dárečky, jejichž zakoupením je nyní můžete podpořit. Již 15. a 16. prosince otevřou svůj Obchůdek v teplické prodejně Albert Hypermarket, Srbická 464.

Šikovní obchodníci se poctivě připravovali
Děti z Dětského domova v Duchcově se na Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dárků a dekorací probíhala několik měsíců. Nejprve se děti zapojily do kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení a pak i při samostatném vyrábění. Nyní si vyzkouší i samotný prodej. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si, jaké to je podnikat od A do Z.

I v letošním roce se děti z našeho dětského domova s nadšením zapojily do projektu Obchůdky s Albertem. Děti při své přípravě využily svých zkušeností z minulých let a nadále rozšiřovaly své znalosti z oblasti obchodování. Děti výrobu plánovaly, kalkulovaly ceny, připravovaly si potřebný materiál. Rozhodující byla samostatná výroba různých druhů výrobků, při které se děti učily vzájemné spolupráci. V rukou dětí vznikaly andílci, kominíčci, vánoční skřítci, stromečky, šperky z korálků, ozdobné zápichy, ozdobné lžičky, svícny, adventní věnce a další různé vánoční dekorace. O šikovnosti dětí se můžete přesvědčit na vlastní oči,“ říká Blanka Stádníková, ředitelka Dětského domova v Duchcově.

Malí prodavači zvládli kompletní organizaci letošních Obchůdků a pro své zákazníky připravili výrobky různého druhu. Podpořit jejich snahu a zručnost může naprosto každý během třetího adventního víkendu 15. a 16. prosince, a to v obchodě Albert Hypermarket Teplice, Srbická 464.

Obdarujte své blízké dárkem od srdce
Do Obchůdků s Albertem se letos zapojilo celkem 57 dětských domovů a neziskových organizací napříč Českou republikou. Celý projekt pak probíhá v obchodech Albert od středy 28. listopadu až do soboty 22. prosince. Nadační fond Albert podporuje děti finančním příspěvkem na pořízení výrobního materiálu, zároveň se však snaží děti zábavnou formou vzdělávat. Od proškolených pracovníků dostaly děti cenné rady ohledně cenotvorby, marketingu i komunikace se zákazníky.

Celý výtěžek z prodeje výrobků připadne organizacím a dětem, které se na konkrétních Obchůdcích podílely. Za utržené peníze budou moci organizace splnit nejrůznější dětská přání, například nakoupit potřebné vybavení pro volnočasové aktivity nebo zorganizovat dětem vysněný výlet. Zákazníci obchodů Albert tak mohou v předvánoční čas udělat dobrý skutek a odnést si krásné dárky pro sebe i své blízké.

Seznam všech Obchůdků, v nichž bude možné produkty dětí zakoupit, naleznete na webu Nadačního fondu Albert.

Autor / zdroj: Blanka Stádníková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Plzeň v Teplicích jen remizovala

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vedli po prvním poločase zásluhou krásné rány Lukáše Kalvacha, nicméně dobře hrající Teplice dokázaly ve druhém poločase v

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Baník opět doma prohrál, body vezou domů Teplice

Ani napodruhé to doma Baníku v této sezoně nevyšlo a prohrál s Teplicemi 0:1. Navzdory tlaku, šancím i možnosti kopat penaltu.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA